Obserwatorzy

piątek, 26 czerwca 2015

I mamy wakacje

Witam Was gorąco.

Powszechnie wiadomo, że wszystko, co dobre szybko się kończy.
Praca na zastępstwo jest koszmarna!!!!Ledwie człowiek zdąży się przywiązać, to już trzeba się żegnać.

Strasznie mi smutno. Przyszedł czas pożegnania z moimi uczniami.

Dzieci chyba mnie lubiły, bo podziękowań, kwiatów, słodkości dostałam mnóstwo.


Nawet Dyrekcja podziękowała mi za pracę. Bardzo mnie to zaskoczyło - w ogóle się nie spodziewałam.


Gdy rozdawałam świadectwa mojej klasie, byłam jednocześnie szczęśliwa i smutna. Szczęśliwa, bo wszyscy zdali, a smutna, że nie spotkam ich już przyszłym roku i nie zapytam 1 września, jak się udały wakacje. To takie okrutne i dla nich i dla mnie! Skoro Dyrekcja wiedziała, że będe pracować tylko rok, to po co mi dała klasę pod opiekę? Pewnie po to, abym mogła się przywiązać i aby mi potem ich zabrać.

Takie cudo, oprócz wielkich kwiatów, dostałam od klasy. Jestem zachwycona.


Oj będę tęksnić za tą szkołą mimo jej wad. Przeżyłam w niej wspaniałe 10 miesięcy, zdobyłam moje pierwsze doświadczenia nauczycielskie. Nie zawsze było łatwo, lekko i przyjemnie, nie jedną łzę żalu i złości wylałam w tych murach. Mimo wszystko jednak będę ją dobrze wspominać.

 Pozdrawiam gorąco wszystkie moje dzieci czyli klasę 4D, 4B, 5A, 5C i 6B. Pochwalę się przy okazji, że  klasa 6B napisała najlepiej w szkole test szóstoklasisty z matematyki. Jestem z nich strasznie dumna. A pomyśleć że we wrześniu nie umieli nawet sprowadzić dwóch ułamków zwykłych do wspólnego mianownika ;-)
Pozdrawiam i całuję też moich wychowanków - klasę 4E. Mam nadzieję, że pani, która wróci z urlopu macierzyńskiego będzie dla nich dobra.

Na zakończenie tego długiego posta pokazuję kotka, który ma z dużą głowę.

Pozdrawiam Was serdecznie. Idę sobie popłakać.

20 komentarzy:

 1. Piękne prezenty i wzruszające chwile. Pamiętam swoją pierwszą pracę, też na zastępstwo i też z wychowawstwem. Wiem, co czujesz. Udanych wakacji i pracy od września. :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przesłodki kociak :) a głowa do góry na pewno coś znajdziesz :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno jeszcze dostaniesz stałą pracę, będziesz miała wychowanków przez dłuższy czas, ale i z takimi po kilku latach przychodzi się rozstać...
  Super, że widzisz tyle dobrych stron. Na nich się skup :) masz piękne, pierwsze doświadczenia za sobą :)

  a kociak z za dużą głową - przeuroczy ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne kwiatuszki i prezenty... wiem, jak Ci teraz smutno, ja byłam na 3 - letnim zastępstwie, wtedy dopiero człowiek się przywiązuje:(

  OdpowiedzUsuń
 5. ciężki jest zawód nauczyciela.. mam siostrę i brata nauczycieli więc się człowiek od nich nasłucha :)
  z drugiej strony, to chyba ciężej by ci się było pożegnać z uczniami, których wychowawcą byłabyś przez kilka lat, to się dopiero można przywiązać ;)
  a kociak słodziuchny :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Takie rozstania są bardzo smutne i dla nauczyciela i dla dzieci. Dla rodziców pewnie też.
  Kotek z dużą główką jest śliczny. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne prezenty, kociak rewelacyjny, a ty odpoczywaj i korzystaj z letniego słońca,

  OdpowiedzUsuń
 8. Ech, trudne są takie rozstania... niestety trochсę wpisane w zawód... wcześniej czy później trzeba się z wychowankami rozstać... śliczną torbę dostałaś i piękne kwiaty :) trzymam nadal kciuki za nową pracę!

  A kociak z dużą głową jest świetny! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Aniu szkoda ,że musisz opuścić swoją klasę, ta szkołę , ale trzyma kciuki byś na 1 września znalazła fajną , nową szkołę, gdzie matematyki bedziesz uczyła z ochotą:)
  Piękne prezenty dostałaś :)
  Kotek śliczny :)
  Ps. już niemogę sę doczekac mojego misia :):):)

  OdpowiedzUsuń
 10. Eh... już zapomniałam jak to było w szkole na zakończenie roku. Może w kolejnej szkole dostaniesz już pracę na stałe? Tego Ci życzę. A kotek wygląda fajnie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. na pewno lubiły :) a kotek uroczy nawet z ta główką która wcale nie żuca sie tak w oczy że jest duża :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Piękny prezent! U nas już od pierwszych klas sugerujemy rodzicom by, jeśli chcą podziękować, to tylko symbolicznym kwiatkiem od klasy. Niestety, w każdym środowisku zawsze znajdzie się jedna osoba, której to się nie podoba i która najwiecej krzyczy, dlatego nie przyjmujemy prezentów i koniec!
  Widzisz Aniu, państwo tak nas uszczęsliwiło, że ja, która chciałabym już odejść na emeryturę nie mogę, a młode osoby jak Ty nie mają miejsc pracy:(
  Miłych wakacji:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Aniu, tak mi Cię żal:( Wiem, że jesteś pełna energii i zapału do pracy, ale nie poddawaj się! Szukaj, pytaj, zostawiaj dokumenty, gdzie się da. Wiem, że masz wielki talent do rękodzieła, być może to otworzy Ci nowe perspektywy. Życzę powodzenia i dużo szczęścia. Dostałaś ładne prezenty i śliczne kwiatki. Takich rzeczy nie otrzymuje się za nic, tylko za wielkie serce i umiejętności. pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 14. TRZYMAM KCIUKI, żebyś szybko znalazła coś na stałe. Widzę jakaś prawidłowość, bo u nas 6b też najlepiej wypadła na wszelkich testach, zresztą nie mogło być inaczej, gdzie średnia klasy wynosiła 5,01- tego jeszcze nie było. Z matmy napisali coś kole 84 % więc dali radę. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 15. Głowa do góry:) będzie dobrze:) będzie praca:)
  Trzymam kciuki:)
  Kociak jest super;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Kotek z duża głową uroczy, a prezenty od klasy wspaniałe. No i gratuluję wyniku szóstoklasistów - to tylko potwierdza, jak dobrą nauczycielką jesteś.

  OdpowiedzUsuń
 17. Aniu, o tyle dobrze, że się w tej szkole spodobałaś, więc jak się dyrektorzy z nowego miejsca będą o ciepie podpytywać, to usłyszą pozytywy, a to ważne :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Dostałaś piękne prezenty! Dzieci na pewno Cię polubiły, bo jakże mogłoby być inaczej? Ale masz rację, ani dla Ciebie ani dla nich to rozstanie lekkie nie jest! Pozostaje nadzieja, że w nowej pracy zostaniesz na stałe :) Gratuluję wyników - świetnie wszystkiego nauczyłaś dzieciaki skoro tak im dobrze poszło :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 19. Oj..kochana nie ma co płakać tylko się cieszyć z nabytego doświadczenia. A początki zawsze są trudne. Nic się nie martw, od września dostaniesz kolejna klasę i to może młodsza którą będziesz prowadziła od początku do końca. Trzymam kciuki.
  Wspaniałe kwiaty i ta torba...pamiątka na zawsze, no więc teraz masz wakacje, nabierają wiec siły na kolejny rok szkolny i zbieraj pomysły na ciekawe projekty. Trzymaj się...I bez żadnego mi tu płakała ;)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 20. Oj..kochana nie ma co płakać tylko się cieszyć z nabytego doświadczenia. A początki zawsze są trudne. Nic się nie martw, od września dostaniesz kolejna klasę i to może młodsza którą będziesz prowadziła od początku do końca. Trzymam kciuki.
  Wspaniałe kwiaty i ta torba...pamiątka na zawsze, no więc teraz masz wakacje, nabierają wiec siły na kolejny rok szkolny i zbieraj pomysły na ciekawe projekty. Trzymaj się...I bez żadnego mi tu płakała ;)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie wszystkim za komentarze. Dają mi one chęć do dalszego tworzenia.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...